Rahvusvahelise Pesapalli Liidu XXVI kongress

1.–3. detsembrini 2011 toimus Dallases, Texase osariigis, USAs Rahvusvahelise Pesapalli Liidu (IBAF) XXVI  kongress. Kohale olid tulnud 63 riigi pesapalliliidu ja ka eri organisatsioonide, nagu MLB esindajad. Eesti Pesapalli ja Softpalli Liitu esindas Tauno Koppel.

IBAFi president Riccardo Fraccari kõneles organisatsiooni raskest finantsolukorrast. Pärast pesapalli väljaarvamist olümpiamängude kavast oli see märkimisväärselt halvenenud. Kui IOCSi nelja-aastane rahaline toetus oli olümpiamängude kavva kuulumise ajal 8 miljonit dollarit, siis nüüd see vähenes 20 000-le dollarile aastas ning IBAFi tulu vähenes 11,7 miljonilt dollarilt 2008. aastal 3,487 miljoni dollarini 2009. aastal.

Hoolimata rahalistest raskustest, otsustati siiski oluliselt muuta IBAFi veebisaiti. Seal on nüüd võimalik vaadata võistlusi reaalajas ning külastada eri mandrite ja riikide pesapalliliitude veebisaite. Samal ajal juhtis Fraccari tähelepanu kahetsusväärsele koostöö puudumisele IBAFi ja mõne pesapalliliidu vahel.

Fraccari kõneles ka tulevastest ülesannetest organiseerida paremini meistrivõistlusi, püüda saada pesapall tagasi olümpiamängude kavva, arendada pesapalli neis maades, kus seda mängitakse vähe või ei mängita üldse ja korraldada ümber eri mandrite pesapalliliite.

Fraccari lükkas ümber kuuldused IBAF Baseball World Cup’i ärajäämisest, väites, et see on klassika, mis jääb.

Fraccari teatas uhkusega WADA (World Anti Doping Agency) teatest, mille kohaselt vastab nende antidopinguprogramm nõuetele.

Kongressil kiideti ka heaks eelmised finantsaruanded. IBAFi finantsdirektor René Laforce märkis, et kahe eelmise aasta finantsraskustest aitasid organisatsioonil üle saada kulutustes tehtud kärped ja Panamas korraldatud World Cup’i eest saadud tasu. Tänu Major League Baseball’iga (MLB) sõlmitud kokkuleppele, mille kohaselt korraldab MLB World Baseball Championship’i, ei ole olukord enam nii raske. IBAFi juhtkond töötab ka uue liikmemaksusüsteemi kallal, mis võtab liikmemaksude kehtestamisel arvesse eri riikide pesapalliliitude suurust ja eelarvet.

Kongressil keskenduti ka IBAFi põhikirja muutmisele. Põhikiri võeti vastu 1995. aastal ja seda muudeti 1996. ja 1999. aastal. Sellel kongressil ette pandud muudatused puudutasid peamiselt põhikirja 3. peatüki artiklit 7 ja käsitlesid liikmete jaotamist täis-, mitteametlikuks ja kaasliikmeks, kusjuures kahel viimasel ei ole kongressil hääletamise õigust. Teine põhikirja muudatus puudutas allkomisjonide likvideerimist ning ajutiste ja sihtotstarbeliste komisjonide loomise võimaldamist.

IBAFi kongressil kinnitati rahvusvaheliste võistluse uus vorm. Kõige tähtsam IBAFi sanktsioneeritav rahvusvaheline võistlus on edaspidi World Baseball Classic, mis toimub 2013. aastal. 2012. aastal peetakse esimest korda selle võistluse Qualifier-turniir. 2012. aastal sanktsioneerib IBAF ka AAA (alla 18-aastaste (k.a)) World Cup’i (alates 2013. aastast nimetatakse see ümber the 18 and Under World Baseball Classic) the AA (varem oli see kuni 16-aastaste (k.a) võistlus, edaspidi on see kuni 15-aastaste (k.a) võistlus: the 15 and Under tournament), World Cup’i ja the Women World Cup’i.
IBAF hakkab sanktsioneerima kahte täiesti uut rahvusvahelist võistlust: 2014. aastal the 21 and Under World Cup ja 2015. aastal IBAF Premier 12 (senior tournament, kus osaleb 12 parimat meeskonda üle kogu maailma).
The 21 and Under World Cup toimub iga kahe aasta tagant (nagu ka the 15 and Under, the 18 and Under Classic ja the Women World Cup), samal ajal kui the Premier 12 korraldatakse iga nelja aasta tagant.
Kongressil ettekande pidanud rahvusvaheline meediaagentuur MP&Silva lubas suurendada pesapalli nähtavust meedias ja tõsta teadlikkust sellest mängust.
Kongressi käigus pidas Eesti Pesapalli ja Softpalli Liit ka mitteametlikke kohtumisi Läti, Leedu, Valgevene ja Poola pesapalliliitudega, et arutada Interliiga korraldamist eelnimetatud maades ja selles ka osalemist, mille võitja  võidakse saata CEB esindaja Jan Esselmanni sõnul European Club Cup’ile, kui muidugi CEB nüüd  seda liigat tulevikus aktsepteerib. Antud Liiga korralduskomitee koondub jaanuaris 2012 Rigas, millest võtab osa Kiili Pantrite esindaja Tauno Koppel. Kiili Pantrid planeerivad selles liigas järgmine aasta osaleda.